Využijte sílu fotografie při tvorbě webu

Využijte sílu fotografie při tvorbě webu

Součástí grafického designu webu může být fotografie. Internetoví pamětníci pravděpodobně slýchali opačné rady. V dobách, kdy se rychlost připojení počítala v kilech, znamenala fotografie na webových stránkách test trpělivosti. Fotogalerie buď bylo nutno prohlížet pod lupou, nebo si mezi načítáním jednotlivých snímků odskakovat na cigaretu.

Dnes je situace s připojením naštěstí jiná, takže lze sílu fotografie při webdesignu využít naplno. A díky vymoženostem, jako jsou například responzivní webové stránky, je efekt ještě větší. Proto je kvalitní fotografie nedílnou součástí současného grafického designu.

Parádní fotka zapůsobí více, než odstavec chvalozpěvů

Aby fotografie zafungovala, musí v první řadě mít šmrnc. Pokud chcete postavit svůj web na fotografiích, určitě se vyplatí profesionální fotograf a grafické studio. Pokud není snímek po technické stránce stoprocentní, může místo pozitivní reakce celou prezentaci shodit.

Na pořízení dokonalého snímku je potřeba adekvátní hardware. Tedy nejen hodněpixelový foťák, ale i světla a adekvátní pozadí. A někdo, kdo to všechno dohromady umí používat. Proto i my v Tripon Digital, pokud tvoříme pro partnery produktové weby, spolupracujeme s profesionálními fotografy.

Ale jen vyfotit nestačí. Fotografie je nutné následně upravit. Sladit barvy s celkovým grafickým designem, naformátovat, něco vyretušovat a něco zvýraznit. Tohle je práce našeho ostravského grafického studia.

Využití fotografie na webu třikrát jinak

Když už máte parádní fotky, nechte je působit. Nabízí se několik způsobů.

Fotografie na pozadí homepage
První z nich je fotografie na pozadí homepage. Precizní fotografií, navíc plnou emocí, můžete získat srdce návštěvníka od prvního momentu. A když ho máte, nic vám nebrání s ním dál pracovat. Pozitivní první dojem můžete protáhnout celým webem.

Velké fotky s výstižným komentářem
Pokud vám to váš obor podnikání dovolí, nebojte se postavit celý grafický design svých webových stránek právě na dokonalých fotografiích. Netroškařte, nenuťte nikoho rozklikávat malé fotky, jděte rovnou do plné velikosti. A nezapomeňte snímky doprovodit výstižným popisem.

Fotokoláže – příběhy v kostce
Dalším nástrojem, jak zaujmout, je fotokoláž. Tedy obrázek, poskládaný z více fotografií. Koláž neboli mřížka se dá využít k představení jednoho tématu, nebo například ke srovnání dvou variantních nabídek.

Máte chuť osvěžit design svého webu? Přijďte k nám do Ostravy, naše grafické studio je vám k dispozici. Kromě fotografií se můžeme společně zamyslet i nad vaším logem, vytvořit vám kompletní grafický manuál nebo zapracovat nad korporátní identitou. To vše a ještě více je náplní Tripon Digital.