Reklamní agentura Ostrava – jak na firemní e-mail na gmailu?

Mějte firemní e-mail na gmailu

V Triponu se zabývá online marketingem. Dobře víme, že ďábel je ukrytý v detailu. Proto tyto detaily pomáháme vyladit i svým klientům.

Můžete mít totiž jakkoliv propracovanou vizi korporátní identity. Jakkoliv se snažit působit jednotně a budovat značku, kterou si vaši zákazníci zapíší hluboko do mysli. Pokud nepoužíváte firemní maily, tedy maily s doménovým jménem vaší společnosti, pro mnoho parterů budete působit nekorektně.

I dnes je mnoho firem, které pro svou firemní komunikaci používají schránky na Google nebo na Seznamu. A přitom mají své webové stránky. Zřídit emaily na firemní doméně není žádný problém.

Firemní mail nezapadne

Mít mail s firemní koncovkou není jen o dojmu a budování brandu. Má to i svou praktickou stránku. Příjemce vašeho emailu, zvláště pokud vás nezná osobně nebo je vaše komunikace teprve na začátku, si nemusí pamatovat vaše jméno. Pokud jste mu psali ze Seznamu, nemusí váš týden starý mail najít. Ale mail z firemní domény najde mezi desítkami zpráv mnohem snadněji.

Firemní maily na Google

Řada firem používá některou z aplikací Google, například Google Dokumenty nebo Google Kalendář v rámci firmy pro sdílení nebo plánování. Z tohoto důvodu mají i své maily v prostředí Google, tedy typicky jméno@gmail.com. Ale neví, že i správu svých firemních mailů, tedy mailů s příponou @mojefirma.cz, mohou provádět v prostředí Google.

Nastavení v sedmi krocích

  1. Přihlaste se na Gmail a v ozubeném kolečku odklikněte Nastavení.
  2. Vyberte Účty a import a zvolte Přidat vlastní účet POP3 (mailový účet)
  3. Přidejte adresu, kterou chcete prostřednictvím Gmailu přijímat a odklikněte Další. Jako Uživatelské jméno uveďte vaši adresu.
  4. Konfigurování příchozích mailů ukončete volbou Přidat účet.
  5. U nastavení odchozí pošty postupujte identicky, tedy přes Účty a import. Zvolte Odesílat poštu jako a vyberte Přidat další adresu.
  6. Vyplňte pole Jméno a Adresa a potvrďte tlačítkem Další krok.
  7. Posledním úkonem je vyplnění polí Server SMTP, Uživatelské jméno a Heslo. V poli SMTP změňte na začátku adresy smtp na email. Uživatelským jménem je vaše emailová adresa. Celou operaci ukončíte opět odkliknutím Přidat účet.

Tak co? Povedlo se? Pokud chcete jít v online marketingu hlouběji, než jen k vlastnímu mailu, udělejte další krok a ozvěte se nám na info@tripon.cz – Rádi pomůžeme!