Míra okamžitého opuštění stránky

Tripon Digital – specialista na online marketing

Půvab práce pro Tripon Digital je v tom, že z Ostravy děláme byznys s celým světem. Nebo pomáháme tenhle byznys dělat našim partnerům. Tvoříme www stránky, eshopy, zabýváme se facebookovou reklamou a dalšími činnostmi, které se dají souhrnně nazvat online marketing.

Bounce Rate – zaručený recept… na slečny

Tento článek je o online marketingu, konkrétně o jednom dílku skládačky, kterou se zabývá náš SEO guru. O Bounce Rate. Když balí holky a vysvětluje jim, jak je jeho práce exkluzivní, přesně tyhlety pojmy rád používá. Vytáhne svůj superchytrý mobil, otevře nějaké webové stránky a pak jen tak procedí mezi zuby něco o příliš vysoké Bounce Rate. A slečnám spadne čelist.

Co je to Bounce Rate? Česky řečeno je to míra okamžitého opuštění stránek. Na tenhle statistický údaj narazíme, pokud používáme Google Analytics. Vysoké číslo Bounce Rate znamená, že velké procento návštěvníků daných www stránek po načtení nějaké vaší stránky zamířilo na křížek vpravo nahoře.

Vysoké Bounce Rate – špatně, nebo dobře?

Na první pohled znamená vysoké Bounce Rate špatně. S tím operuje i zmíněný guru. Ale jen v případě slečen, které o SEO vůbec nic neví. Pokud analyzuje webové stránky pro některého z klientů, je náš guru pečlivější. Protože je to SEO analytik, jeden údaj mu nestačí.

Zajímá se primárně pochopitelně o to, co na dané stránce je. Pokud se jedná o homepage, tedy v podstatě rozcestník na další stránky, ukazuje okamžité opuštění webu na problém. Podobně je to například u podstránky eshopu. Návštěvník se na ní dostal, protože hledal konkrétní produkt. Možná si jej prohlédl, ale nepokračoval v nákupu. A to bolí. Eshop nevydělal. Vysoké Bounce Rate na stránce produktu je rozhodně důvodem k zamyšlení.

Ale jsou stránky, u kterých nás naopak vysoké Béerko děsit nemusí. Návštěvník totiž jednoduše našel, co hledal. Naprosto zřejmé je to například u stránky s kontakty. Někdo hledal adresu vaší firmy nebo telefonické spojení. Našel to a křížkoval. A právě se vám chystá volat. Nic není černobílé.

Náš SEO guru to ví. Ale s Bounce Rate udělá na dámy dojem vždy.Pokud svůj online byznys nechcete stavět na dojmech, stavte se za naším SEO expertem do naší ostravské kanceláře. Rád se s vámi podělí o své zkušenosti a možná je okoření i nějakou historkou o balení naivních slečen.