Kreativní trendy pro weby 2020

Kreativní trendy pro weby 2020

Doba se mění a s ní i trendy ve světe webu a sociálních sítí. Weboví designéři si opět vracejí ke starším trendům, které oprášili a dali jim nový kabát. Dnes si ukážeme několik tipů, které nám pomohou zaujmout a vylepšit krásu našeho webu.

Možná si říkáte, když budu dělat to, co dělají ostatní, tak nevyniknu, protože budu vypadat stejně jako ostatní. To nemusí být pravda. Každá stránka je jiná, v něčem odlišná nebo i výjimečná.

Noční režim

Čím dál více se ve světe internetu a sociálních sítích rozšiřuje trend nočního režimu. Noční režim znamená, že světlé pozadí se invertuje na tmavé pozadí a tmavé písmo se invertuje na světlé písmo. Efektem nočního režimu je i mírná úspora baterie mobilního telefonu či tabletu, protože displej tak moc nesvítí. Nemusí mít všechny stránky jen obvyklý vzhled bílého papíru a černého písma.

Spojení fotografie a grafiky

Reálné fotografie překrývající se s ilustracemi nebo s grafikou vytváří nezapomenutelný zážitek. Náš návštěvník si takové spojení fotografie a grafiky snadno zapamatuje. Můžeme vytvořit jednoduché hravé ilustrace a nebo více detailnější geometrické ilustrace a to podle toho, co ladí k naší značce.

Nedokonalosti, které zvyšují osobitost

Nedokonalé ručně kreslené grafické prvky vnášejí do webu emoce a lidskost. Neosobní grafiky dominují webovým stránkám již po celá léta. Vytvoření různých ručně kreslených grafických prvků přidá webu lidskou duši.

Minimalistická navigace

Už několik let se navigace dělají méně rozsáhlé a jednodušší, než tomu bylo kdysi. Je to z důvodu stále většího rozšiřování mobilních počítačových zařízení, které mívají menší plochu displeje, než mívají notebooky a stolní počítače. Při tvorbě navigace je třeba více generalizovat, zobecňovat. V navigaci se doporučuje maximálně 8 položek. Doporučují se maximálně 3 úrovně zanoření navigace.

Bílá místa

Díky bílým místům dáváme grafice prostor takzvaně dýchat. Spojení bílých míst s minimalistickým designem vytvoří obyčejně jednoduchý přehledný web, který zaujme. Přehuštěný prostor bývá totiž spíše nepřehledný a pro návštěvníka je to často nepříjemný zážitek.