Co prodávat v e-shopu

Co budeš dělat, až vyrosteš? No přece byznys na internetu! Takhle odpovídají naše ratolesti a možná, že právě tohle je i váš sen. A to je dobře. Internet stále nabízí příležitost pro všechny. A pokud je podnikání na internetu zároveň i váš sen, máte ty nejlepší předpoklady. Pro plnění vlastních snů totiž, alespoň na začátku, žádnou další motivaci nepotřebujeme.

Chci prodávat přes e-shop

Mít vlastní obchod je sen mnoha lidí. Dříve si jej mohl splnit jen ten, kdo měl dostatek prostředků na poměrně velké startovní investice. Náklady na tvorbu e-shopu jsou v porovnání s tím řádově nižší. Ale konkurence je nesrovnatelně větší. Abychom si sen o vlastním e-shopu, který nás bude nejen bavit, ale i živit, mohli splnit, musíme vedle emocí přidat i pořádnou dávku rozumu.

Mám originální výrobek, potřebuji e-shop na míru

Pokud můžete říci něco takového, je vám svět e-shopů otevřený. Originální a pochopitelně kvalitní a adekvátně naceněné zboží si cestu k zákazníkovi vždy najde. Velkou skupinu e-shopů tvoří produkty ruční práce – oblečení, dekorace nebo šperky.

Pokud je váš produkt ještě k tomu skladný, trvanlivý, má kompaktní rozměry a dobře se zasílá, vaše šance na úspěšné podnikání prostřednictvím e-shopu rostou. Jestli se vám podaří udělat z náhodných zákazníků stálé klienty, svůj sen si pravděpodobně splníte.

Hledám vhodný sortiment pro e-shop

Jste především obchodník, který svůj ideální prodejní artikl teprve hledá? Hledejte chytře. Využijte nástroje, které internet nabízí.

Podívejme se na dva nejoblíbenější vyhledávače – Google a Seznam.cz.

Google nabízí nástroj Google Trends. Google Trends analyzuje hledané fráze na internetu. Slovní spojení můžete porovnávat, sledovat z hlediska sezónnosti nebo například lokace. Najdete jej na adrese
https://trends.google.com/trends/

Podobnou službu nabízí i český vyhledávač Seznam.cz, a to na adrese
https://search.seznam.cz/stats/

Na výše uvedené adrese jsou kromě statistik z vyhledávání na Seznam.cz i data z partnerského portálu Zboží.cz. A to se provozovateli e-shopu zcela jistě hodí.

Ať už máte o svém sortimentu jasno, nebo jej teprve hledáte, přijďte do Tripon Digital – tvorba webu. My máme jasno v tom, jak vytvořit e-shop na míru, který pomůže naplnit právě váš sen.